fbpx
jak zrobic newsletter

Jak często wysyłać newsletter?

Zasada 𝗿𝗮𝘇 𝘄 𝘁𝘆𝗴𝗼𝗱𝗻𝗶𝘂 jest najskuteczniejsza, ale też trudna, w utrzymaniu regularności. Niewiele znam osób, które konsekwentnie co tydzień wysyłają swój newsletter. Ale ta właśnie systematyczność tworzy zaangażowanie, tworzy społeczność.

Optymalna jest wysyłka 𝗿𝗮𝘇 𝗻𝗮 𝗱𝘄𝗮 𝘁𝘆𝗴𝗼𝗱𝗻𝗶𝗲, jeśli wiesz, że nie znajdziesz tematów do pisania (choć tematy to akurat nie powinien być problem z ebookiem jaki masz u mnie w prezencie w linkach bio;).

Jeśli w Twojej branży, firmie czy tematyce niewiele sie dzieje, to minimalnie 𝗿𝗮𝘇 𝘄 𝗺𝗶𝗲𝘀𝗶𝗮𝗰𝘂.

Czy mogę wysyłać częściej?

 

Teoretycznie możesz, ale musisz liczyć się z tym że wiele osób może chcieć się wypisać, bo za dużo tresci od ciebie otrzymuje.

Kiedy możesz wysłać więcej wiadomości?

Zwykle kiedy organizujemy akcje promocyjną, mamy zniżkę która jest ważna kilka dni,nowy produkt do wypromowania – wtedy częstotliwość wysyłek jest większa, przypominamy potencjalnymi klientom o możliwość skorzystania z czegoś ekstra. Zwykle lejki sprzedażowe ustawione są tak, że im bliżej końca promocji, tym więcej wiadomości. W ostatnim dniu jest ich nawet dwie – rano i wieczorem.

 

Czy jest to wkurzające?

Dla niektórych tak! I się wypiszą, i nie skorzystają. I to jest normalne. Ale ci co skorzystają będą Ci wdzięczni, że wciąż się przypominasz.

Jeśli Twój stały newsletter jest nieinwazyjny, a akcje promocyjne nie są co dwa tygodnie, jeśli Twój produkt lub usługa może się innym przydać, to dlaczego o tym nie mówić? 

Jak często wysyłasz swoje newslettery?

Jeśli ten post jest dla Ciebie wartościowy i pomocny, będę wdzięczna za udostępnienie go w Twoich social mediach.

Copyright © 2021 Monika Jus. All Rights Reserved.