fbpx
jak zrobic newsletter

Jak zbierać adresy emailowe i budować LISTĘ MAILINGOWĄ?

Wszyscy wkoło mówią, że trzeba zbierać adresy mailowe, to ok będę zbierać… 

Ale jak?

W tym artykule chcę się podzielić z Tobą tym gdzie i jak możesz te adresy zdobywać i tym samym budować swoją listę mailingową. 

Spraw technicznych nie będę teraz wyjaśniać. Dużo praktycznych rad i krok po kroku jak to robić na swojej stronie www znajdziesz w moim kursie online tutaj.

Podzielę ten wpis na różne kategorie działań, których celem finalnym jest rozbudowa listy mailingowej, a co za tym idzie listy Twoich potencjalnych klientów i partnerów. 

SPOSOBY PŁATNE I BEZPŁATNE

Swoją bazę możesz budować lub rozbudować korzystając z rozwiązań

 • płatnych – będą to głównie reklamy (w social mediach – każda w zasadzie platforma to dziś umożliwia (jeśli przydałby Ci się kurs tego, jak robić proste i skuteczne reklamy na Facebooku, Instagramie czy Tik Tok – zostaw proszę komentarz na pod artykułem lub napisz do mnie – może nagram kurs o tym:) 
 • Reklamy możesz również zrobić w Google (są one dość kosztowne, i polecane osobom i firmom, które dysponują budżetami na takie działania) 

Zanim zaczniesz, albo równolegle do działań płatnych, polecam Ci skorzystać z całej gamy rozwiązań bezpłatnych, o których właśnie w tym artykule będę mówić. Zatem wszystkie kolejne rozwiązania są bezkosztowe, albo jeśli związane są z kosztem, to tylko za narzędzia lub systemy. 

 

WŁASNA STRONA WWW 

Przejdzmy do działań na własnej stronie www 

 • przede wszystkim umieść zapis na newlsetter 
 • Jako nagrodę, dla osób ktore zapiszą możesz zaproponwoać
  • darmowy ebook – w tematyce Twojej działalności – jeśli potrzebujesz pomysłu – napisz do mnie! podpowiem 🙂 
  • checklista – też najlepiej związana z Twoim profilem biznesowym, 
  • mini kurs online – możesz podarować osobom, które dołączą do Twojej społeczności taki darmowy kurs, lub część płatnego. 
  • planere 

Nagrodą może być również zniżka dla osób zapisujących się na newsletter (czy to bon, czy to wartość w zł, czy w %) 

 

OFFLINE I ONLINE

Mając biznes stacjonarny, możesz również zbierać kontakty do swoich klientów: 

 • ulotka z zaproszeniem do zapisu na newsletter lub odebrania freebie (darmowej wartości, ebooka) 
 • plakat w pomieszczeniu, gdzie klienci przebywają, czekają z zachętą do zapisu

Jeśli chodzi o działania offline, to zaliczają się tutaj również wszelkiego rodzaju wystąpienia na konferencjach, targach, gdzie również prócz potencjalnej promocji produktu, usługi, możesz zachęcać publikę by chcieli być z Tobą w kontakcie. 

WSPÓŁPRACA

I tutaj dochodzimy do tematu współpracy z innymi firmami, osobami do promocji Twojego biznesu. 

 

Swoją bazę mailingową możesz poszerzać, kiedy inna firma zaprosi swoją społeczność do CIebie – czy to w formie mailingu, czy to wywiadu, czy wpisu sponsorowanego. Takie współpracę warto zaproponować zaprzyjaźnionym firmom, lub osobom z branży, które śledzimy i z którymi chcielibyśmy pracować. 

POLECENIA

Jeśli już masz swoją bazę, aby ją chociażby prędko podwoić, poproś każdą osobę, którą masz w swojej bazie o polecenie Twojego ebooka czy innego freebie komuś, komu mógłby się on przydać, znajomemu. Wystarczy, że każdy podzieli się tą wartością z jedną osobą, i masz dwa razy większą listę mailingową 🙂 Tym ktorzy to zrobią, możesz zaoferować zniżke lub nagrodę. 

 

WEBINARY I NAGRANIA

 

Listę mailingową możesz rozbudowywać online spotkaniami na żywo (mam tu na myśli webinary, live na mediach społecznościowych). Ważne jest to aby takie spotkanie kończyło się żądanym przez Ciebie wykonaniem akcji przez potencjalnego klienta. To właśnie nie musi być zakup produktu, a np. pobranie darmowego materiału i tym samym zapis na listę. 

 

Istnieją już platformy umożliwiające nagranie takich webinarów z możliwością emisji ustawionej na konkretny dzień. Czyli Ty, jako prowadzący nie musisz być na żywo, wystarczy, że je nagrasz. Platformy Webinarjam i Getresponse mają takie możliwości.  

PREZENT DLA CIEBIE

Chcę Ci podpowiedzieć dwie bardzo przydatne rady co do zbierania swojej bazy mailingowej:

 • Jeśli działasz w social mediach, praktycznie w każdym poście możesz zapraszać, w sposób bezpośredni (zapisz się na newsletter) lub pośredni (pobierz darmowego ebooka – tym samym zapiszesz się na newsletter).
 • Jeśli używasz swojej poczty emailowej do komunikacji z klientami lub potencjalnymi takie możesz dodać do swojej stopki mailowej. 

Mam dla Ciebie spisane w formie checklisty 45 sposobów na zbieranie listy mailingowej – głownie na profilach social mediowych, jak działać na fanpage i na grupach. Pobierz ebooka z całą listą i praktycznymi radami w formie check-listy – która pomoże Ci skompletować wszystkie metody i techniki tutaj: https://monikajus.com/ 

Jeśli ten wpis Ci się podobał, podziel się nim na swojej tablicy na FB tędy. Bardzo będzie mi miło.